Events

Valeriy Filipov – multi-instrumental musical journey

Zapraszamy na “Podróż muzyczną do rożnych zakątków Świata” w wykonaniu Valeriy’a Filipova.

Valeriy Filipov – wokal, gitara, harmonijka ustna, fletnia Pana oraz pila śpiewająca!

W programie utwory: Fr. Schuberta, Ennio Morricone, Fr. Tarrega, P. Czajkowskiego, B. Okudżawy, P. Maccartnea oraz  autorskie utwory Valeriya Filipova, a także rosyjskie ballady i romanse, ukraińskie dumki, znane polskie melodie i lubiane standardy muzyki rozrywkowej i bluesowej.

Valeriy Filipov – urodził się w Kijowie. Z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne w klasie gitary a następnie w roku 1986 Kijowskie Konserwatorium im. P. Czajkowskiego uzyskując dyplom w trzech specjalnościach – wykonawca koncertowy, dyrygent, nauczyciel gry na gitarze klasycznej.

Już jako wyróżniający się student koncertował w wielu miastach dawnego ZSRR – Mińsku, Rydze, Symferopolu, Jałcie. Występował także w Czechosłowacji – Pradze i Bratysławie. W ramach akcji kulturalnej, po likwidacji następstw awarii atomowej w Czarnobylu, został oddelegowany tam latem 1986 r. na koncerty. W 1991 r. Valeriy Filipov został laureatem ogólnoukraińskiego konkursu gitarowego w Doniecku. Koncertował na Ukrainie w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Dani i na Litwie.

Od 1993 roku kontynuuje swoją artystyczną karierę pracując w Polsce – bierze udział w koncertach kameralnych organizowanych przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART, Agencję Avanti, Pol-Art. Występuje m.in. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Muzycznym i Teatrze Miejskim w Gdyni, na Zamku Joannitów w Skarszewach, Elbląskiej Galerii EL, w Filharmonii Bałtyckiej.

W 2004 r. został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Gry Na Instrumentach Unikatowych w Starogardzie Gdańskim.

Valeriy Filipov jest nie tylko wykonawcą klasyczynych utworów Sora, Giulianiego, Tarrego, Albeniza i Villi – Lobosa, ale też autorem licznych oryginalnych gitarowych opracowań wykonywanych przez siebie utworów. Do wydania przygotował gitarowe aranżacje z różnych dziedzin muzyki – począwszy od Mozarta, Bethovena poprzez muzykę folkloru różnych krajów a także kolędy polskie i niemieckie na standardach jazzowych i melodiach “The Beatles” kończąc. Prócz tego komponuje również własne utwory. V.Filipov nie tylko gra na gitarze, ale jawi się jako multiinstrumentalista proponując interesujący i urozmaicony program obejmujący utwory wykonywane także na harmonijce ustnej, fletni Pana. Jest jednym z nielicznych artystów na świecie grających na pile śpiewającej.

Serdecznie zapraszamy!


Na życzenie Gości prowadzimy rezerwację miejsc w symbolicznej kwocie 10zł od osoby. Prosimy uważnie przeczytać informację na temat dokonania rezerwacji pod tym linkiem