Events

Jazz In Old Gdansk – Julia Vikman Band

Standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej w jazzowych aranżacjach. Utwory z lat 60-ch, 70-ch, The Beatles, L. Armstrong, Ella Fitzgerald…

Julia Vikman – wokal, gitara akustyczna
Robert Jakubiec – trąbka
Marek Ciman – gitara basowa

Julia Vikman (www.juliavikman.com) – pianistka, wokalistka, kompozytorka i producent muzyczny. Założycielka zespołu i wytwórni JVB, autorka projektów muzycznych m.in. The Autumn Dreams i Ballady i Romanse w wersjach estradowo i kameralnie. Jako jedna z nielicznych artystek ze swoimi projektami muzycznymi rozpowszechnia muzykę Słowiańską, ideę zbliżenia kultur i najwyższych wartości ludzkich. Występowała na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Budką Suflera, Ryszardem Rynkowskim i innymi. Na swoim koncie ma cztery wydanych płyty i setki występów w Europie Wschodniej i Zachodniej.

Rober Jakubiec – trąbka. Profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, znany jazzman i bluesman, założyciel i pomysłodawca projektu Robert Jakubiec Quartet, współpracuje m. in. z Mietek Blues Band, Detko Band. W latach 1986 – 1990 był członkiem ogłoszonej przez m.in. pismo Jazz Forum najpopularniejszej grupy jazzowej w Polsce – Young Power – z którą nagrał cztery płyty. Występował na największych festiwalach jazzowych i bluesowych na świecie w ponad piętnastu krajach. Przez wiele lat grał w zespole Ireneusza Dudka, Kukla Band, Playing Family (A.Rosiewicz), a także z innymi big bandami oraz wokalistami muzyki pop.

Marek Ciman – gitara basowa. Znana postać wśród zawodowego środowiska muzycznego Trójmiasta. Współpracował z wieloma gwiazdami sceny pop i rock, czlonek zespołów Kręgi, Soma White, Pilwinski Band. Współzałożyciel i uczestnik wielu trójmiejskich projektów muzycznych, od dłuższego czasu współpracuje z Julią Vikman w m.in. jej autorskim projekcie The Autumn Dreams.

Wstęp wolny.
Na życzenie Gości prowadzimy rezerwację miejsc w symbolicznej kwocie 10zł od osoby. Rezerwacje: 694 529 041