Events

Galicia Folk Band – Ukrainian, Polish & Balkan Folk

Galicia Folk Band został założony we Lwowie w mieście wielu talentów muzycznych z niesamowitą historią i kulturą. Podczas koncertu usłyszymy utwory folkowe charakterystyczne właśnie dla terenów obejmujących Galicję i Kresy Wschodnie z elementami jazzu, klasyki, popu, domieszką muzyki bałkańskiej w ciekawym połączeniu akordeonu, skrzypiec i bandury.

Na swoim koncie Galicja Folk Band ma wydanych cztery płyty, jest laureatem Międzynarodowym Festiwalu w Brusach (Polska), częstym gościem Filharmonii Muzycznej we Lwowie, zagrał setki występów na salach koncertowych i festiwalach Europy Wschodniej i Zachodniej, min. Polsce, Niemczech i Francji.

Włodzimierz Iwanets – akordeon, wokal. Lider i założyciel zespołu, profesor Akademii Muzycznej we Lwowie w klasie akordeonu. Pomysłodawca wielu projektów muzycznych: „Junist”, „Pysanka”, „Veseli Cherevychku” a także trio „Resonance” z którymi koncertował w Niemczech, Polsce, Francji, Holandii oraz USA.

Oksana Zubenko – skrzypce, wokal. Absolwentka Lwowskiej Akademii Muzycznej. Jej osobowość, talent i umiejętnośći muzyczne znacznie wzbogaciły brzmienie zespołu i zawsze są inspiracją do pozytywnej energii twórczej, radości i romantycznego nastroju.

Sergey Kutepow – bandura, wokal. Absolwent Lwowskiej Akademii Muzycznej. Przybył do Lwowa z Połtawy. Pierwszy swój koncert zagrał w dzieciństwie stojąc na stole w swoim domu. Pasjonata i wirtuoza instrumentów dawnych m.in. bandury – ukraińskiego instrumentu ludowego, pochodzącego z XVI wieku. Jest on kolejnym źródłem pozytywnej energii całego zespołu.

Jak mówią sami o sobie: „Być blisko słuchaczy, dotykać strun ich dusz za pomocą muzyki, napełniać ich dobrem i pozytywną energią – to są cele naszej pracy, naszej twórczości, naszych poszukiwań i naszego spełnienia”.

Serdecznie zapraszamy!


Na życzenie Gości prowadzimy rezerwację miejsc w symbolicznej kwocie 10zł od osoby. Prosimy uważnie przeczytać informację na temat dokonania rezerwacji pod tym linkiem